Hamilelik Elbise Seçimi – Ece Vahapoğlu’ndan Öneriler

Hamilelik Elbise Seçimi – Ece Vahapoğlu’ndan Öneriler

Hamilelik süreci kadınlar için hayatı boyunca en hassas olduğu dönemlerden biridir ve hamilelik elbise seçimi oldukça önemlidir. Bu dönemde canımız pek çok şey çekebileceği gibi olabildiğince rahat giyinme ihtiyacı da hissederiz. Hamilelik sürecinde giyindiğimiz kıyafetler bizi rahatsız ederse huzursuz olur ve o günü kötü geçirebiliriz. Bu süreci atlatmış biri olarak sizlere doğum öncesinde ve sonrasında hem rahat hem şık olacağınız kombin önerileri sunacağız. O zaman başlayalım!

Hamilelik Sürecinde Ne Giyilebilir?

Hamilelik sırasında duygusal geçişlerin yanı sıra fiziksel değişimler de yaşanır. En belirgin değişim karın ve bel bölgesinde olmak üzere kalça ve göğüsler büyür ve sırt genişler. Hamileyseniz, bu bedensel değişimlere ayak uydurmanız güvenli ve sağlıklı bir hamilelik için bir lüks değil, bebeğinizin ve sizin rahatınız için zorunludur. Bu yüzden bu süreç sırasında içinde serbest bir şekilde hareket edebileceğiniz hamilelik elbiseleri giymek sizin için oldukça kolaylık sağlayacaktır. Peki hamilelik elbise tercihiniz nasıl olmalıdır?

Hamilelik sırasında, genellikle cilt hassasiyetine neden olan ve vücudunuzu cilt alerjisine ve kızarıklıklara eğilimli hale getiren şiddetli hormonal değişiklikler nedeniyle vücudunuz yüksek alarmdadır. Herhangi bir cilt tahrişini önlemek istiyorsanız, doğru kumaştan yapılmış giysiler giymek zorunludur. Tercih edilen kumaşların hamile kişiyi sıkmaması ve nefes aldırabilmesi çok önemlidir. Hamile elbiseleri seçerken dikkat edilmesi gereken faktörler arasında nefes alan kumaşın önemi yer alır. Hamileliğin ilk üç aylık dönemi, çoğu kadın için mide bulantısı gibi rahatsızlıklarla eş anlamlıdır. Rahatsız kıyafetler giymek pek akıllıca bir karar değildir, çünkü sadece daha kötü hissetmenizi sağlar ve sizin zor günler geçirmenize neden olur.

Sıkı giysiler mide ekşimesine ve hazımsızlığa neden olabilir ve bu da mide bulantısı ve kusmaya neden olabilir. Dokuz aylık hamilelikten geçmek, farklı mevsimlerden de geçeceğiniz anlamına gelir. Birçok hamile kadın yazları çok sıcak ve kışları çok soğuk bulur. Hamilelik dönemi boyunca vücudunuz oldukça hassastır. Yaz aylarında pamuklu hamile elbisesi giymek, kumaş teri emdiği için sizi serin tutabilir. Yünlü ise kış aylarında sizi sıcak tutabilir. Hamilelik sırasında, özellikle son üç aylık dönemde uyku pozisyonu değişir. Bol, yumuşak ve rahat giysiler, özellikle yatak kıyafeti, sağlıklı bir uyku çekmenize ve vücudunuzu doğum için hazırlamanıza yardımcı olur. En sık tercih edilen hamile kıyafetleri, nefes alan yumuşak kumaşlar, spor yaparken yüksek bel ve karnı örten özel hamile taytı, özellikle karın kısmı bol bluzlardır.

İlginizi çekebilecek bir videomuz var:

Hamilelik Döneminde Giyebileceğiniz Kıyafetler

Deneyimlerimden yola çıkarak sizlerin de bu dönemi rahat geçirmesi için harika tavsiyelerim var. Dilerseniz sırayla inceleyelim.

Hamile/Lohusa Tayt

Hamilelik Elbise Seçiminde En Çok Tercih Edilen Hamile/Lohusa Tayt: Hamileliğin ilk belirtilerinden biri de göbek bölgesinin genişlemesidir. Bebeğin gelişiminin aktif olarak devam etmesi sonucunda karın bölgesi genişleyebilir. Bu gibi durumlarda günlük olarak kullanılan pantolon, tayt, şort ve benzeri kıyafetler sizi rahatsız edebilir. Bu sebeple hamile/lohusa tayt kullanmanız çok mantıklı olacaktır. Hamile/lohusa taytlar hamileler için üretilmiş taytlardır. Dikişsiz, nefes aldıran aynı zamanda esnek kumaşlardan üretilmiş hamile/lohusa taytlar bu dönemde kurtarıcı parçanız olabilir. Hamile elbiseleri içinde hem rahatlık hem de şıklık arayanlar için ideal parçalardan biridir. Hamile/lohusa taytlar birçok farklı parça ile kombinlenebilir. Ayrıca yüksek bel karnı ve beli örten dikimi ve toparlayıcı kumaştan üretilmesi hareket özgürlüğünüzü kısıtlamaz. Hamilelik döneminde de fit ve sağlıklı kalmak için hareket etmenizi, spor yapmanızı öneririm. Spor yaparken de nefes alan ve bebeğinizi taşıdığınız karnınızı örten doğru taytları giymenizi tavsiye ederim.

Daha fazlası için >> Hamile/Lohusa Tayt

Emzirme Bra (Sutyeni)

Emzirme Bra (Sütyeni): Hamilelik sonrası süreçte de kıyafet seçimlerine önem verilmelidir. Özellikle emzirme döneminde kullanılacak olan sütyen çok önemlidir. Emzirme bralar emzirme döneminde kullanılacak en ideal üst iç çamaşırıdır. Kumaşı, esnekliği ve özel kesimi sayesinde emzirme anında çok rahat edebilirsiniz. Bu dönemde normal sütyenleri tercih etmeniz sizi oldukça zorlayabilir. Özellikle göğüs ucunun yara olması da sıkça görülen bir durumdur. Emzirme bralar sayesinde bu tip problemlerin önüne geçebilirsiniz. Emzirme bralar spor yapabilmeniz için uygun bir şekilde tasarlanmıştır. Spor sırasında yumuşaklığıyla ve balensiz destek yapısı ile konfor sunar. Spor yaparken bebeğinizi de emzirebilmeniz için nefes alan, çabuk kuruyan ve özel dikim emzirme bralar tercih edin.

Daha fazlası için >> Lohusa/Emzirme Bra

Emzirme Lohusa Bluz

Emzirme/Lohusa Bluz: Bebeğin gelişimi boyunca karın bölgesinin genişlemesi ve hormonlar sebebiyle göğüslerin büyümesi bluz seçimini de önemli kılar. Lohusa bluz seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken nokta bluzun esnekliği ve emzirmeye imkan verebilmesidir. Doğum sonrası dönemi de düşünerek alışveriş yapmak mantıklı olacaktır. Bu nedenle bir büyük beden bluz tercih edebilirsiniz. Özellikle vücuda yapışmayan, daha bol duran lohusa bluzlar dolaba eklenmelidir. Hamileliğinizin ilerleyen aylarında hem yürürken hem de otururken rahat edebilmek için bulunduğunuz mevsime göre kumaş seçimi yapabilirsiniz. Emzirme/Lohusa bluzların sadece bol kesim olması yeterli değildir. Aynı zamanda göğüs kısmının emzirme için uygun olması gerekir. Bu dönemi geçirmiş ve deneyimlemiş biri olarak fit21’de sizin için özel olarak tasarlanmış bluzların en önemli özelliği; göğüs kısmı emzirme için özel olarak kesilmiş ve herhangi bir rahatsızlık çekmemeniz için 3 kat pileli olarak dikilmiştir. Bu bluz sadece emziren anneler için değil, şık giyinmek isteyen kadınların da tercihi olabilir.

Daha fazlası için >> Lohusa Bluz

Lohusa Sweatshirtler

Lohusa Sweatshirtler: Hamileler için yaz ve kış aylarının vazgeçilmez hamile kıyafetleri arasında lohusa sweatshirtler bulunur. Hem genişliği hem de terletmeyen kumaşı ile lohusa sweatshirtler sıklıkla kullanılırlar. Özellikle lohusa taytlar ile kombinlenen sweatshirtler rahatlığınızı bozmadan şık olmanızı sağlayacaktır. Lohusa sweatshirtlerin en dikkat çekici özelliği emzirmeye imkan veren göğüs kesim detayı ve esnek yapısı sayesinde sunduğu rahatlıktır.

Daha fazla renk ve model seçeneğini keşfetmek için diğer ürünlerimizi gözden geçirmeyi unutmayın. Sağlıklı günler…