Ece Vahapoğlu fit Hamilelik kitabı

fit Hamilelik

Kırklı yaşlarda sağlıklı, mutlu bir hamilelik ve hatta doğal doğum mümkün mü?
Elbette mümkün…

Kırk yaşında doğal yoldan hamile kalmış bir kadınım. Ne var ki 8 haftalıkken kaybettim ilk bebeğimi. Doğurganlık yaşımla ve hamilelik sürecimle ilgili yaşayabileceğim olası risklere rağmen, üç ay sonra yeniden hamileydim.
Şimdilerde dünyalar tatlısı sağlıklı bir erkek bebek annesiyim…

Kırklı yaşlarda hamile kalmak, mutlu bir hamileliğin sonunda sağlıklı bir doğum yapmak ve hayata fit devam etmek için birtakım disiplinler benimsemek gerekir tabii ki…

Bu kitapta kırklı yaşlarda yaşadığım hamilelik sürecimi kaleme aldım. Fit ve sağlıklı kalmak için her trimestere özel önerdiğim yoga ve nefes egzersizlerinin yanı sıra, beslenme ve hayat tarzımı, hamilelik boyunca kadın doğum doktorumdan edindiğim bilgileri de haftalık periyotlarla yazdım.
Aslında kırk yaşında bir kadının fit hamilelik güncesini paylaştım.

Unutmayın ki kadın her yaşta dişidir…ve özünde çok büyük bir güce sahiptir…
Bu kitap Ece Vahapoğlu’nun yeni hamileliğini, hamilelik sürecinde fit ve sağlıklı kalma önerilerini, tamamen kendi yaşadıklarını, hafta hafta tuttuğu hamilelik güncesini, bedensel, duygusal ve zihinsel durumları, hamileliğin üç döneminde önerdiği yoga hareketlerini ve gebelik sürecini takip eden kadın doğum doktorunun tıbbı önerilerini içeriyor.

İnançla, cesaretle, kadınlığını hatırlayarak yola devam etmeyi anlatıyor… Hem çaba göstermeyi hem bırakmayı, hem emek vermeyi hem teslim olmayı, hem kafayı bebek yapmaya takmayı hem akışta süzülmeyi anlatıyor…
Ece Vahapoğlu ona tüm bu süreçte çok iyi gelen şeyleri samimiyetle ve açıklıkla, ilham almak isteyen, bebek sahibi olmaya yeni başlayan veya yeniden başlamak için adım atmayı bekleyen tüm kadınlar ve anne adayları için paylaşıyor. Şu anda hamile olan sevgili anne adayları için de yol arkadaşı olacak bir kitap veriyor.

Ece Vahapoğlu içindeki dişiyi uyandırİçindeki Dişiyi Uyandır

Kendimi kaderin akışına bıraktığımda, yani doğru zaman ilkesine güvendiğimde, zihnimde uyanan ışığı fark ettim. İçime akan bilgileri ve enerjiyi büyütüp derinleştirerek paylaşmaya karar verdim.
Bu kitap kalbimden, zihnimden, ruhumun derinliklerinden ve kadim enerjilerden yazılarak sana aktı. Yazdıklarımı uygularsan, yani içindeki dişi enerjiyi kullanırsan, üreticiliğin, bereketin, yeteneklerin, iletişimin, ifaden ve ilişkilerin olumlu yönde artacak.
 
Bu kitapta enerjilerin dengelenmesine ve unuttuğumuz ama içimizde hep var olan dişi enerjiyi yeniden ortaya çıkarmaya ve hayatımızda kullanmaya yönelik bilgiler, yollar ve egzersizler bulacaksın:
 
– Fiziksel boyutta egzersizler
– Ruhsal boyutta blokajları açma, çakraları dengeleme, nefes ile enerjiyi düzeltme
– Yoga hareketlerinden beslenmeye kadar bilgiler
– Zihinsel boyutta davranış modelleri, beden dilini kullanma, meditasyon çeşitleri ve toksinleri atma
Eskiden kadınlar toplumda daha yüksek konumlarda bulunurlardı. Ayın döngüleriyle ve kadim güçleriyle toprağı yönlendirirlerdi. Günümüzde değişen dış şartlarla, kadınlar içlerindeki o gizemli gücü unuttu; ama yeniden o enerjiyi hatırlayabilir; bilgelik ve zarafetle güçlerini ellerine alabilirler!
 
Sen adım attıkça yol genişleyecek, yolculuk derinleşecek, yeni yollar çıkacak.
Sana ait olmayan kabuklarını soyman ve içindeki bilgeye ulaşman için yol arkadaşını buldun.
İçindeki gizemli dişi gücünü ve dişi enerjini ortaya çıkaracak uygulamaları yaparsan, hayat sana daha çok verecek! İş ve özel hayatında istediklerin sana bereketiyle ve hayırlı zamanda gelecek! Daha fazla parıldayacaksın, ışık saçacaksın ve çekim gücün artacak!

Ece Vahapoğlu kitapları ÖtekiÖteki

Türbanlı bir kız, öteki kesimden kız arkadaşına ilgi duyarsa…
“Bir kızla öpüştün mü hiç?”
 
Kübra irkildi. Beklemediği bir soruydu. Esin’in dini hayata dair meraklarına alışkındı, ama böyle bir konunun dile getirilmesinden tedirgin olmuştu. “Ha… hayır” diyebildi. Ece Vahapoğlu’ndan aşk, ihanet, önyargılar, din, cinsellik, tabular ve bastırılmış duygular üzerine sarsıcı bir roman. Esin ve Kübra, aynı yaşlarda, yurtdışında aynı üniversiteden mezun olmuş, aynı şehirde, İstanbul’da yaşayan ama Türkiye’nin farklı yüzlerini, farklı yaşam tarzlarını temsil eden iki genç kadın. Aşk evliliği sürdüren, parlak bir kariyere sahip olan güzel sunucu Esin ile babasının şirketinde çalışan, İslami değerlere sıkı sıkıya bağlı tesettürlü Kübra, önce karşılıklı olarak “öteki’ni”, sonra da kendi benliklerini keşfediyorlar. Aralarındaki ilişki, hiç tahmin edilemeyen yerlere doğru sürüklüyor onları…
İki karakterin birbiriyle kurduğu gizemli bağ, içinde gizlenen ama belki de hiçbir zaman ortaya çıkmayacak olan ‘öteki’ni bulacak mı sorusuna yönlendiriyor. Öteki’ni önyargısız sevebilen, hayatına sokabilen bir başka kadın ama bir o kadar da bu zamana kadar farkına varamadığı, kendi iç benzeri bir kadın…
Ece Vahapoğlu kaleme aldığı romanı Öteki ile bu güne değin kafanıza yer etmiş tüm kavramları yeniden sorgulatıyor. Öteki, Esin ve Kübra’nın sıra dışı dostlukları üzerinden, Türkiye’deki laik ve modern/dindar ve muhafazakâr bölünmüşlüğün kıvrımlarında dolaşıyor; her iki kesimdeki aşkları, evlilikleri, ihanetleri, dostlukları, iş ve eğlence dünyasını, kısacası “biz”i anlatıyor.

Ece Vahapoğlu kitapları Ece’nin Vip KonuklarıEce’nin Vip Konukları

Ünlü işadamlarıyla özel söyleşiler…
 
“Ece Vahapoğlu’nun kaleme aldığı, Alfa Yayınları’ndan çıkan kitabı ‘Ece’nin Vip Konukları’ ile başarılarıyla adından söz ettiren ünlü iş adamlarının hayat serüvenlerinde keyifli bir yolculuğa çıkacaksınız. Ece Vahapoğlu, okudukça hayata dair notlar alacağınız, başarıya hangi şartlarda nasıl ulaşıldığına dair fikir sahibi olacağınız Ece’nin Vip Konukları’nda 27 önemli isme yer veriyor.
 
Ünlü iş adamlarının başarılarındaki ortak nokta ne? Başarılı olmak için ne yapmak gerekiyor?
Ece’nin Vip Konukları ile iş dünyası ve kariyerinize dair kafanızdaki tüm soruları işin erbapları cevaplıyor.
27 ünlü isme yer verilen ‘Ece’nin Vip Konukları’ Sakıp Sabancı, Rahmi Koç, Bülent Eczacıbaşı, Ferit Şahenk, Tuncay Özilhan, Ahmet Zorlu, Cem Hakko, İshak Alaton, Kadir Has, Can Paker, Ali Kibar, Adnan Polat, Hamdi Akın, Faruk Süren, Sadettin Saran, Ayhan Bermek, Alinur Velidedeoğlu, Abdülkadir Konukoğlu, Ethem Sancak, Emre Berkin, Faruk Eczacıbaşı, İbrahim Kefeli, Fettah Tamince, Osman Çarmıklı, Memduh Boydak, Tanıl Küçük ve Vural Öger ile yapılan röportajlardan oluşuyor.
 
Kariyer yolunuza ışık tutacak olan Ece’nin Vip Konukları’nda Ece Vahapoğlu soruyor, işiyle adından söz ettirmeyi başarmış sektörün önemli isimleri cevaplıyor. Başarının sırlarını keşfedeceğiniz Ece’nin Vip Konukları, başarılı bir yaşam isteyenlerin yol göstericisi…

Ece Vahapoğlu Kitapları Bugün Zengin OlBugün Zengin Ol

Okulda öğrendiklerinizle hayatta zengin olamazsınız! Neyse ki hayatı ‘zengin’ yaşamak için okul gibi bir kitabınız var artık…
 
Siz de girişimci ruhunuzu harekete geçirerek kendi işinizi kurabilirsiniz. Yapmanız gereken doğru adımları takip etmek… Ece Vahapoğlu, ‘Bugün Zengin Ol’ ile size bu adımları tüm ayrıntıları ile dile getiriyor. Dünyanın ve Türkiye’nin en zenginleriyle bizzat yaptığı röportajlarla ekonomik özgürlük müfredatını gösteriyor. Bugün Zengin Ol kitabında dünyanın ve Türkiye’nin en zengin isimleriyle gerçekleştirilen çok özel röportajlar yer alıyor. Rahmi Koç, Sakıp Sabancı, Ferit Şahenk, Ahmet Zorlu, İshak Alaton, Kadir Has, Kemal Şahin, Hüsnü Özyeğin, Asım Kibar ve Saffet Ulusoy gibi Türkiye’nin önde gelen zenginleri kitapta yer alan isimler arasında…
 
Tüm bu isimlerin anlattıkları analiz edilerek ‘zenginlerin zihin haritası’ ortaya çıkarıldı. İşte bu harita ekonomik özgürlük çabanızda sizin de yol haritanız olacak. Bu kitabı okuduktan sonra kimse size ‘o kadar akıllıysan niye paran yok’ diyemeyecek. Zenginlik zincirinin eksik parçalarını zihninizde tamamlayarak yeni bir bakış açısı katan Bugün Zengin Ol, iş adamlarına gençlerin başarılı olmaları için gidilen yolu soruyor. Her iş adamı kendi başarı yolundaki serüveni samimiyetle cevaplıyor.
 
İshak Alaton:Aranızda, planlamanın önemini küçümseyecek bulunabilir. İngilizlerin bir atasözünü tercüme etmekle yetiniyorum. “Varacağı limanı bilmeyen yelkenli için hiçbir rüzgâr elverişli değildir.” Siz, hedefinizi, arzu ve isteklerinize göre tarif ve tespit edememişseniz, bütün maddi ve manevi servetiniz işe yaramayabilir.
 
Şimdi derin bir nefes alıp, aynanın karşısına geçin ve uzunca bir müddet gözlerinizin içine bakın. Kendinizi bulmaya ve tanımaya çalışın. Sizi rahatsız etse de, kendinize, bazı sualler yöneltin. Geçmiş günlerde başınızdan geçen bazı nahoş hadiseleri tekrar gözden geçirin. Bunların tatsız neticelerinde, kendi hatalarınızın payının ne kadar olduğu hakkında bazı yargılara varmaya çalışın…
 
Ve bunları düşünürken, mümkün olduğu kadar tarafsız olmaya çalışın. Ne kendinize eziyet edip hep kendinizi suçlamanıza gerek var, ne de kabahati hep başkalarında bulup kendinizden kaçmanıza. Ortada bir yerde olmaya çalışın.

Ece Vahapoğlu Yabancı Dil Öğrenme YollarıYabancı Dil Öğrenme Yolları

Korkularınızı geride bırakmanızın zamanı geldi, yabancı dil öğrenmenin yollarını Ece Vahapoğlu’nun rehberliğinde keşfedeceksiniz.
 
Çoğumuz için bir korku ve büyük yetersizlik hissi veren yabancı dil, Ece Vahapoğlu’nun kaleme aldığı Yabancı Dil Öğrenme Yolları ile tarihe karışıyor. Gündelik hayattan örneklerle yabancı dil öğrenmek için nereden başlamalı ve nasıl bir yol izlenmeli gibi baştan sona tüm süreçlerin detaylarına yer verilen Yabancı Dil Öğrenme Yolları kitabı ile siz de engellerinizi aşacaksınız. Yabancı dili niçin öğrenmek istiyorsunuz? İş hayatınıza verim katmak, kariyerinizde yükselmek veya kendinizi geliştirmek gibi türlü sebeplerle ihtiyaç duyduğunuz yabancı dili, en etkili şekilde öğrenmenin yollarını sunan Ece Vahapoğlu, çizdiği yol haritasıyla hedeflerinize ulaşmanızda rehber olacak… İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca ve Boşnakça olmak üzere 5 dil bilen Ece Vahapoğlu, kendi deneyimlerinden yola çıkarak yabancı dil öğrenmede sıklıkla yapılan hatalardan, karşılaşılan engellere kadar tüm merak edilenleri ele alıyor. İngilizce öğrenmede başarının sırrını beş ilkeyle açıklıyor: İnanç, cesaret, hedef, kararlılık ve sabır. Yabancı dil öğrenme sürecinde en sık yapılan hataları ise Türkçe düşünmek, ara vermek, sadece gramer öğrenmek, ezberlemek, yetersiz kurslara gitmek, öğrenmeye meraklı olmayanlarla çalışmak şeklinde sıralıyor.
 
Vahapoğlu, kendi deneyimlerini de anlattığı kitabında, yabancı dil uzmanlarının önerileri ve ünlülerin İngilizceyi nasıl öğrendiklerinin hikayeleri de bulunuyor.
 
“Yabancı dil öğrenmenin bin bir yolu vardır. İnsanın özelliklerini ve yeteneklerini ön planda tutarak ona en uygun yolu önermek mümkün olabilir. Ancak, olmazsa olmaz birinci şart, öğrenme hırsı, yani öğrenme arzusudur…” -İshak Alaton
 
“Ece Vahapoğlu’nun içtenlikle kaleme aldığı bu kitap, yabancı dil öğrenmek isteyenler için çok önemli bir referans kitabı niteliğinde. Kendisini özenli çalışması için kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.” -Sakıp Sabancı
ECE VAHAPOĞLU

Sağlıklı Yaşam Kitapları

Ece Vahapoğlu ece gibi hisset

Ece Gibi Hisset

Sen de Ece gibi hisset, sağlıklı ve pozitif yaşa!
 
Sağlıklı ve iyi hissetmenin yolu bedensel, zihinsel ve ruhsal süreçlerden geçiyor. Ece Vahapoğlu’nun Artemis Yayınları’ndan çıkan kitabı ‘Ece Gibi Hisset’ sağlıklı yaşamın sırlarını ‘Kraliçe’ temasından yola çıkarak işliyor.
 
Ece Vahapoğlu, isminin gücünden aldığı ilhamla tüm okuyuculara kendi zihinlerinin efendisi olabilmeyi aşılıyor, içinizdeki o güzel enerjiyi bulmanızda kılavuzluk ediyor. Pozitif enerji paylaştıkça yayılır. Başkalarının hayatına dokunarak hayata karış…
Aslında tek yapman gereken kainat senaryosunda kendi üzerine düşen rolü oynamak! Pozitif hayat enerjisi ile dikkat çeken Ece Vahapoğlu, kitabında ideal fit bir beden ve zihin için sağlıklı beslenmenin vazgeçilmez olduğuna vurgu yaparak sağlıklı yaşamı bütünsel bir harmanda ele alıyor.
Ece Vahapoğlu, ‘Zihninin ve bedeninin kraliçesi ol’ mottosuyla kaleme aldığı ‘Ece Gibi Hisset’ ile sağlıklı yaşamın kurallarını psikolojik yaklaşımlarla destekleyerek spor ve sağlıklı beslenme tüyoları veriyor. Daha zinde bir beyin için neler yapmanız gerektiğinden, kendinize yönelteceğiniz nasıl yaşıyorum sorusuna kadar hayata dair pek çok dipnot bulacağınız Ece Gibi Hisset, kendini iyi ve sağlıklı hissetmek isteyenlere harika bir kaynak.
Kitabın en ilgi çekici bölümlerinden biri de iş ve sanat dünyasından 50 ünlü ismin samimiyetle paylaştıkları sağlıklı yaşam sırları… Gülben Ergen’den Beyaz’a, Ahmet Zorlu’dan Ümit Boyner’e, Hidayet Türkoğlu’dan Arzu Sabancı’ya, Ayşe Arman’dan Leyla Alaton’a, Nebahat Çehre’den Saba Tümer’e, Orhan Gencebay’dan Özcan Deniz’e, Ali Şen’den Bengü’ye kadar birçok ünlü ismin nasıl sağlıklı yaşadıklarının cevabı Ece Gibi Hisset’te…

21 Günde İyi Hisset

Daha mutlu ve daha iyi hisseden yeni bir “sen”e hazır mısın?
 
Bilimsel araştırmaların sonuçları, insan zihninin bir davranışı alışkanlığa dönüştürmek için yalnızca 21 güne ihtiyacı olduğunu gösteriyor.
 
21 Günde İyi Hisset – Günlük, Ece Vahapoğlu rehberliğinde, iyi hissetmeyi bir alışkanlığa dönüştürmenizi hedefliyor. Arınma, yenilenme, değişim… Kendine notlar, günlük tutma ve kendini tanıma… Tüm bu değişim tohumlarını kendi içinizde 21 günde görerek hayatınızın yönetmeni olmaya hazır mısınız?
 
Şimdi, Ece Vahapoğlu’nun sağlıklı yaşam rehberi niteliğindeki kitabı 21 Günde İyi Hisset ile daha mutlu ve daha iyi hisseden bir ‘sen’ yaratma zamanı…İyi hissetmenin ilk adımları, bedende biriken stresten kurtulmak ve ruhsal huzursuzluktan arınmaktır.
 
21 Günde İyi Hisset – Günlük, sağlıklı beslenme önerileri, güne başlama ritüelleri, kendini tanıma soruları, iyi hissettiren olumlamalar, günlük ve aylık planlar ile kullanıcıya her alanda rehberlik eden bir yol arkadaşı.İçinizdeki değişimin sesine kulak verin…Unutmayın ki, iyi hissetmenin sırrı, düşüncelerinizi yönetmekten geçiyor. 21 Günde İyi Hisset, ruhunuza odaklanarak zihin ve bedensel arınmanızı nasıl sağlayacağınızın anahtarını sizlere veriyor. Sizlere ise, 21 gün boyunca istikrarlı bir şekilde günlük tutarak başarmak istedikleriniz için harekete geçmek kalıyor.
 
Çıktığı ilk hafta yoğun ilgiden dolayı tükenerek ikinci baskısı yapılan 21 Günde İyi Hisset-Günlük, hayatlarındaki en anlamlı dönüşümü gerçekleştirmek isteyenlerin başucu kitabı… Sağlıklı bir yaşam biçimini, bedensel, zihinsel, duygusal ve ruhsal iyiliği, etkili spor yapmayı, dengeli beslenmeyi ve pozitif düşünmeyi bir alışkanlığa dönüştürmek için 21 gün yeterli! Başrolünde olduğunuz hayatınızın neden iyi bir filmi olmasın?

Ece Vahapoğlu kitapları 60 Günde İdeal Vücut60 Günde İdeal Vücut

Doğru egzersiz ve sağlıklı beslenme ile yaşam tarzınız değişecek.

60 gün içinde sağlıklı bir yaşam kurmak ve fit bir vücuda kavuşmak hayal mi? Elbette değil! Ece Vahapoğlu bizzat denedi ve yaşadığı değişim öylesine mucizevi boyutlardaydı ki, kullandığı sistemi herkesle paylaşmaya karar verdi. Ece Vahapoğlu, yeni bir yaşam biçimi önerisi ‘60 Günde İdeal Vücut’ ile fit ve zinde kalmanın sırlarını okuyucularla paylaşıyor. Sporu, bir yaşam felsefesi olarak yorumlayan Ece Vahapoğlu, farklı egzersizlerin yer aldığı 60 günlük programıyla sağlıklı yaşama adım atmanızı sağlıyor.
Kendi gelişiminizle ilgili plan yapmanıza rehberlik edecek ‘60 Günde İdeal Vücut’ bedeninizi güzel bir şekilde sıkılaştırarak şekillendirmenizde en büyük yardımcınız olacak… 60 Günde İdeal Vücut sayesinde beslenme listenizi tekrar gözden geçirecek, vücudunuza hangi besinlerin iyi gelip hangi besinlerden uzak durmanız gerektiği konusunda bilinçleneceksiniz. 60 Günde İdeal Vücut, kendi vücut ağırlığınızı kullanarak yapabileceğiniz pek çok egzersiz seçeneğini tüm detaylarıyla anlatıyor.
 
Yapacağınız 20 dakikalık egzersizlerle 60 gün sonunda değişimi siz de fark edeceksiniz. 60 Günde İdeal Vücut için yapman gereken iradeli bir şekilde harekete geçmek…Her gün farklı egzersizlerle rahatlık alanınızdan çıkarak size değişimin kapılarını aralayacak olan 60 Günde İdeal Vücut, bilinçli beslenmeniz hakkında da önemli bilgiler veriyor. Sporun ayrılmaz ikilisi sağlıklı beslenmeye dair faydalı bilgilerin yer aldığı kitap, yeme alışkanlıklarınızı irdelemenize kaynaklık ediyor. Ece Vahapoğlu’nun kaleme aldığı 60 Günde İdeal Vücut, sağlıklı yaşam için harekete geçmek isteyenlerin başucu kitabı olacak…

Ece Vahapoğlu 60 Tarifte İdeal Mutfak60 Tarifte İdeal Mutfak

Yararlı bilgiler ve 60 tarifle hem hayatınız hem de mutfağınız değişecek !
 
Toplum olarak günden güne doğal ve sağlıklı yiyeceklerden uzak bir hayat sürdüğümüz ne yazık ki bir gerçek. Birçok hastalığa sebebiyet veren zararlı yiyecekler sadece bedenimizi değil, yaşam tarzımızı da büyük ölçüde olumsuz etkiliyor. Ece Vahapoğlu, tam da çağımızın bu sorununu kaleme aldığı ‘60 Tarifte İdeal Mutfak’ ile hem mutfağınızı hem de hayatınızı değiştiriyor!
 
Ece Vahapoğlu, 60 Tarifte İdeal Mutfak ile sağlıklı yaşamın anahtarını okuyuculara uzatıyor. Doğru beslenmenin püf noktalarını pratik tariflerle öğreneceğiniz 60 Tarifte İdeal Mutfak, hayatınızı pozitif yönde şekillendirmeye mutfağınızdan başlıyor. Sağlıklı beden ve dinç bir zihin için mutfakta başlayan değişim, ideal yaşamınıza dönüşüyor. Sağlıklı bir yaşam için ‘Ben de yapabilirim’ diyen herkesin mutfağında keyifle uygulayacağı öneriler ile Ece Vahapoğlu, binlerce yemek kitabından farklı bir noktaya değinerek bilinçli beslenmenin önemine vurgu yapıyor. Ece Vahapoğlu’yla yaşamınızın değişimi için ilk durak mutfağınız…
 
Faydalı bilgiler ile doğru beslenmenin özünü kavrayacağınız 60 Tarifte İdeal Mutfak, sofrasında hem lezzet hem de sağlık arayanlar için eşsiz bir kaynak. Diyet ve kalori sırlarından ideal mutfağın püf noktalarına, ev hanımları ve çalışanları için pratik çözümlerden besinleri yıkama ve saklama yollarına kadar geniş bir yelpaze ile sağlıklı beslenme önerileri sunan 60 Tarifte İdeal Mutfak, tat duyunuzu geliştirici ve sağlıklı yaşama motive edici en sağlıklı mutfak arkadaşınız…