ECE VAHAPOĞLU

fit21 WORKOUT


fit21 Workout by Ece Vahapoğlu

Müzik başlasın… Spor yapmak için ne mutlaka bir spor salonuna kayıt yaptırmanız ne de tam teçhizat spor aletleri edinmeniz gerekiyor. Eğer gerçekten sporu hayatınızın bir parçası yapmak istiyorsanız sokaklar, parklar, bol oksijenli ormanlar ‘fit21 Workout by Ece Vahapoğlu’ ile sizleri bekliyor.

Başarılı sunucu ve sertifikalı wellness eğitmeni Ece Vahapoğlu ile 21 dakikalık yüksek tempoda bir workout’a hazır mısın? Müzik eşliğinde yapılacak olan yoğun fitness hareketleri ile vücudun esneklik, dayanıklılık ve kuvvet kazanacak; ağırlık, top ve mat gibi herhangi bir spor materyali kullanmadan sadece vücut ağırlığını kullanarak tüm vücudunun çalışmasını sağlayacaksın. Şimdi sıkı bir tempo başlıyor! fit21 Workout by Ece Vahapoğlu ile sen de müziğin yüksek ritmine ayak uydurarak vücudunu harekete geçirebilirsin.

Birbirinden çeşitli ve yoğun egzersizlerle vücudunu şekillendirebileceğin Workout’ta, hareketlerin ritmi hafif tempoda başlıyor ve giderek hızlı bir tempoya geçiş yapıyor. Yapılan hareketlerle vücut, dengesini kontrol edebilme kabiliyetini güçlendiriyor. Program akışında ise önce ısınma hareketlerine yer verilerek katılımcıların hem vücutlarını spora hazırlamaları hem de adaptasyonları sağlanıyor. Fitness hareketlerinin ardından soğuma ve esneme hareketleri ile 21 dakikalık çalışma tamamlanmış oluyor. Sonuçlarını hızlı ve etkili bir şekilde alabileceğin Workout ile fit bir vücut hayal olmaktan çıkıyor.

Kısa sürede fit olabilmenize yardımcı olacak ‘fit21 Workout by Ece Vahapoğlu’ ile vücudunuzdaki hafifliği hissedeceksiniz. Doğru nefes alabilme ve egzersizleri sağlıklı bir şekilde yapabilmenizde rehber olan sertifikalı wellness eğitmeni Ece Vahapoğlu ile hızlı ve tempolu bir çalışma başlıyor!
İlk adım, ısınma hareketleri

'fit21 Workout by Ece Vahapoğlu’ programının ilk adımı ısınma hareketleri ile başlıyor. Egzersizlere başlamadan önce iyi bir performans gösterebilmek için ısınma hareketleri büyük önem taşıyor.

Bildiğiniz gibi, ısınma hareketleri yapılmadan önce vücuttaki kaslar soğuktur. Vücudunu zorlayabilecek durumlara karşı da savunmasız ve dayanıksızdır. Bu sebeple, ısınma hareketleri yapılmadan sportif faaliyetlerde bulunulursa sakatlanma, zorlama ve acı çekme durumları yaşanılabilir. O yüzden öncelikli olarak vücudu yavaş yavaş alıştırmak gerekiyor. Isınma hareketleri esnasında vücudun gerilmesi sağlanarak vücut gireceği yoğun tempoya alıştırılıyor.

Isınma hareketleri baş bölgesinin zorlamadan her iki yana dengeli ve kontrollü bir şekilde çevrilmesiyle başlıyor. Sonrasında ise kollar en az 10’ar saniye ara ile yine her iki yana doğru esnetiliyor. Kolların ardından bacakların arkası gerdiriliyor.

Bir diğer adımda ise dizler kırılmadan ellerin parmaklarının ayakların parmaklarına değdirilmesi hareketine geçiliyor. Sırtüstü ısındıktan sonra bacak diz bölgesinden yukarıya doğru çekilmeye başlanıyor. Yapılan ısınma hareketleriyle vücudun herhangi bir sakatlıkla karşı karşıya kalması engelleniyor. Yapılan ısınma hareketleri zihinsel ve fiziksel olarak spora hazırlıyor.
Tüm vücudu hareketlendir

Bacak, kalça, core bölgesi ve üst gövdenin ağırlıklı olarak çalışıldığı workout’ta, kuvvet vücudun tüm bölgelerine yayılarak bedeni harekete geçiriyor.

Soğuma hareketleri ile spor sonrası parçalamış olduğunuz kasların onarım süreci hızlanıyor.

Soğuma da ısınma kadar önem taşıyor. Bedeniniz, ritimli hareketlerin ardından dinlenmeye geçerken ani değil, yavaş bir geçiş ihtiyacına giriyor. Siz de bu ihtiyacı soğuma hareketleri ile tamamlamış oluyorsunuz. Egzersizin ortaya çıkardığı adale gerginliğinin yavaşça çözülmesi, kardiyovasküler sistemin yeniden uyumunu kolaylaştırıyor. Soğuma egzersizi, kalp atımı normal kalp atım sayısının 10-20 üstüne ulaşıncaya kadar sürdürülüyor.

Isınma ve soğuma yanında üçüncü uygulama olan esnetme (stretching) hareketi, özellikle çalıştırılmış adale gruplarına uygulanıyor. Program sırasında daha çok ayak, bacak adaleleri çalıştığı için esnetme hareketlerini atlamamak gerekiyor.

Yoğun fitness hareketlerini içeren fit21 workout by Ece Vahapoğlu ile kendini müziğin temposuna kaptırarak sen de fit bir görünüme kavuşabilirsin. Bunun için gerekli olan düzenli olarak ayıracağın sadece 21 dakikalık bir zaman…